Ron Mulata- najczęściej kupowany rum na Kubie

Ron Mulata- najczęściej kupowany rum na Kubie - miniatura

Jakiś czas temu pisaliśmy na temat najlepszego alkoholu na letnie upały, jakim obok ginu jest niewątpliwie rum. Dzisiaj będzie o konkretnej marce, chyba najpopularniejszego rumu pitego na Kubie w towarzystwie cygara oraz przy dźwiękach salsy i rumby.

więcej...


Grappa - połączenie tradycji z nowoczesnością

Grappa - połączenie tradycji z nowoczesnością - miniatura

Z doświadczenia wiemy, że wielu z Was na hasło "grappa" reaguje wzruszeniem ramion, często w argumentacji używając stwierdzenia, że to „pikantny bimber”. Czy taka opinia ma coś wspólnego z rzeczywistością, czy może rzeczywiście jest to alkohol dla niewykształconej klasy pracującej i rolników? Czym w ogóle jest grappa i dlaczego jest tak popularna we Włoszech?

więcej...


Zaproszenie do współpracy

Zaproszenie do współpracy - miniatura

Miło nam poinformować, że od czerwca 2016 roku posiadamy zezwolenie na handel hurtowy napojami alkoholowymi o zawartości powyżej 18% alkoholu. W związku z tym serdecznie zapraszamy do współpracy sklepy branżowe, lokale gastronomiczne oraz agencje eventowe.

więcej...


The Quiet Man - nowa irlandzka whiskey już w Polsce

The Quiet Man - nowa irlandzka whiskey już w Polsce - miniatura

Informujemy, iż od czerwca 2016 roku staliśmy się oficjalnym wyłącznym importerem irlandzkiej whiskey The Quiet Man do naszego kraju. Whiskey The Quiet Man produkowana jest w destylarni znajdującej się w Derry, w Północnej Irlandii. Jest to pierwsza od 150 lat gorzelnia, która uzyskała zgodę na destylację w tym mieście.

więcej...


RUM - alkohol na lato

RUM - alkohol na lato - miniatura

Od kilku dni możemy już cieszyć się kalendarzowym latem. Atmosferę podgrzewa jeszcze trwające we Francji Euro 2016. Wielu z Was pewnie w tym okresie sięga po schłodzone piwo, a odstawia cięższe trunki. Na szczęście świat alkoholi jest tak bogaty w rozmaite trunki mogące być bazą doskonałych koktajli, że warto zapoznać się z jego obfitością.

więcej...