RUM - alkohol na lato

 - miniatura

Od kilku dni możemy już cieszyć się kalendarzowym latem. Atmosferę podgrzewa jeszcze trwające we Francji Euro 2016. Wielu z Was pewnie w tym okresie sięga po schłodzone piwo, a odstawia cięższe trunki. Na szczęście świat alkoholi jest tak bogaty w rozmaite trunki mogące być bazą doskonałych koktajli, że warto zapoznać się z jego obfitością.

więcej...Na wysokie temperatury idealnie nadaje się rum - alkohol dawniej kojarzony z piratami czy handlarzami niewolników. Co ciekawe, rum nie ma określonej reguły wytwarzania - najczęściej zależy to od kraju, w jakim jest produkowany, np. w Kolumbii musi mieć minimum 50%, w Wenezueli wymagana zawartość alkoholu to 40%, ale można również znaleźć rumy sięgające 80% ABV. Ponadto surowcem do produkcji rumu może być melasa, sfermentowany sok z trzciny cukrowej lub koncentrat tego soku, co również wpływa na efekt finalny. Z pewnością każdy z Was spotkał się zarówno z rumami białymi, jak i tymi ciemnymi - tutaj różnica polega na sposobie leżakowania trunku. Dojrzewanie odbywa się zarówno w zbiornikach ze stali nierdzewnej, jak i beczkach dębowych oraz baryłkach z innego rodzaju drewna. Rumy klasy premium dojrzewają np. w beczkach po sherry lub porto. To wszystko sprawia, że mogą się znacznie od siebie różnić.

Zachęcamy do próbowania alkoholi od wielu różnych producentów. Nie zatrzymujmy się na jednej marce, dostępnej w każdym sklepie. Pamiętajmy - na świecie istnieje wiele małych, niezależnych wytwórni, produkujących rocznie kilkanaście (a nawet kilkadziesiąt) razy mniej litrów swojego trunku niż wielkie firmy. Bardzo często to właśnie one oferują alkohole o niebywałych walorach smakowych oraz jakości przewyższającej popularne u nas - ze względu na niską cenę - marki.

Dzięki importowi produktów z bardzo różnych zakątków świata w naszej ofercie znajdą Państwo rumy z takich miejsc, jak:
- Barbados (np. Plantation, Pusser's, Sixty Six, Mount Gay),
- Brazylia (np. Santos Dumont),
- Dominikana (np. Quorhum, Brugal, Pirathas),
- Gujana (np. El Dorado),
- Gwatemala (np. Botran, Zacapa, Malteco),
- Indie (np. Old Monk),
- Jamajka (np. Appleton Estate),
- Kolumbia (np. Dictador),
- Kostaryka (np. Centenario),
- Kuba (np. Legendario, Vizcaya, Matusalem, Mulata, Varadero),
- Martynika (np. Clement, Rhum J.M.),
- Mauritius (np. Mauritius Club, Gold of Mauritius),
- Nikaragua (np. Flor de Cana),
- Panama (np. Abuelo),
- Saint Lucia (np. Admiral Rodney),
- Trynidad i Tobago (np. Angostura),
- Wenezuela (np. Santa Teresa, Pampero),
- Wyspy Dziewicze (np. A.H. Riise).

rumy-1-format


DSC5956-1-format

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Pozdrawiamy,
Świat-Whisky.pl

Autor: Przemysław Andrzejewski