Murray McDavid i Creative Whisky Company

Murray McDavid i Creative Whisky Company  - miniatura

W ostatnim wpisie opisywaliśmy historię Cadenhead’s - najstarszego niezależnego bottlera w Szkocji oferującego zarówno whisky, jak i rumy oraz gin. Tym razem chcielibyśmy trochę przybliżyć dwa kolejne przedsiębiorstwa ściśle związane z butelkowaniem whisk(e)y. Mowa mianowicie o Murray McDavid i Creative Whisky Company.


Niezależni bottlerzy - Cadenhead's

Niezależni bottlerzy - Cadenhead's - miniatura

Wraz z rosnącą świadomością konsumentów alkoholi starzonych rośnie również ilość dostępnych na rynku polskim edycji whisky (ale nie tylko) wprowadzanych do obrotu przez niezależnych bottlerów. Na festiwalach alkoholowych coraz częściej można spróbować trunków produkowanych w limitowanych nakładach, butelkowanych jako edycje single cask, z zawartością alkoholu bardzo często wyższą niż 50%. Część konsumentów właśnie do tych stoisk udaje się w pierwszej kolejności z nadzieją na znalezienie jakiś „perełek” i skosztowanie whisky z roczników często bardzo trudnych do znalezienia gdzie indziej, jednak - jak słyszymy od naszych klientów - spora część osób nadal je omija, nierzadko za sprawą nieznajomości marki.


Jak palić cygaro?

Jak palić cygaro? - miniatura

Co łączy takie postaci jak Winston Churchill, Demi Moore i Arnold Schwarzenegger? Albo bohaterów popkultury takich jak Tony Montana (Człowiek z blizną), Hannibal Smith (Drużyna A) i Wolverine? Jest to oczywiście cygaro, często kojarzone z atrybutem twardziela, człowieka z zasadami i wysokim statusem społecznym.


Jak pić whisky?

Jak pić whisky? - miniatura

Bardzo często otrzymujemy pytania jak pić whisky, by „wydobyć” z niej maksymalną ilość walorów zapachowych i smakowych. W rozmowach poruszane są kwestie tego, czy trunek chłodzić czy jednak pozostawić w temperaturze pokojowej. Pić z wodą czy sauté? A może z lodem? W szklance typu old fashion czy kieliszku degustacyjnym?


Którą whisky wybrać na prezent?

Którą whisky wybrać na prezent? - miniatura

W ostatnich kilku dniach dostajemy od Was dużą ilość zapytań o pomoc przy wyborze whisky na prezent świąteczny. Biorąc pod uwagę znacznie zwiększone zainteresowanie produktami z naszej oferty niestety nie każdemu zdążymy odpisać w ciągu kilku minut. Przygotowaliśmy wobec tego kilka propozycji, które powinny ułatwić Wam podjęcie właściwego wyboru. Mamy nadzieję, że choć trochę rozwiejemy Wasze wątpliwości i pomożemy w wyborze prezentu nieszablonowego, wyjątkowego i zarazem trafiającego w gusta Waszych najbliższych.