Co nowego w Świecie Whisky #3 (Signatory Vintage)

Co nowego w Świecie Whisky #3 (Signatory Vintage) - miniatura


W ostatnich wpisach opisywaliśmy głównie nasze nowości oficjalnych edycji wypuszczanych na rynek przez destylarnie ze Szkocji, Irlandii Płn., Stanów Zjednoczonych, Tajwanu i Włoch. Tym razem opowiemy co nieco o niezależnym bottlerze - Signatory Vintage Scotch Whisky Company, którego produkty w ostatnim czasie zasiliły naszą ofertę.


Co nowego w Świecie Whisky #2

Co nowego w Świecie Whisky #2 - miniatura


Kontynuując zapoczątkowany ostatnio cykl wpisów z informacjami o nowościach, przedstawiamy kolejne produkty, które właśnie pojawiły się w ofercie Świata Whisky. W tym tekście zaprezentowane zostaną alkohole, które wzmocniły nasze portfolio wódek, likierów oraz coś, czego nie mogło u nas zabraknąć - nowe whisky, tym razem szkockie i tajwańskie. Zapraszamy do lektury.


Co nowego w Świecie Whisky #1

Co nowego w Świecie Whisky #1 - miniatura


W ostatnim czasie otrzymujemy od Was sporo zapytań o przesłanie listy z nowościami, które pojawiają się w naszej ofercie. Stwierdziliśmy, że wyjdziemy naprzeciw Waszym sugestiom i będziemy na bieżąco informować o nowych produktach wraz z konkretnymi informacjami o nich na naszym blogu. Mamy nadzieję, że będzie to dużo bardziej wartościowa forma przekazania informacji, tym bardziej, że konkretne butelki opatrzymy opisami, co powinno ułatwić dokonanie wyboru zakupowego.


Szkocja - co nowego nas czeka w 2018 roku?

Szkocja - co nowego nas czeka w 2018 roku? - miniatura

Rok 2017 obfitował w wiele wspaniałych nowinek z branży whisky, dzięki którym na twarzy niejednego miłośnika „złotego trunku” zagościć mógł szeroki uśmiech. Inwestycje w tym segmencie jeszcze nigdy w historii nie były tak wysokie. Kilka miesięcy temu świat obiegła informacja o zamiarze ponownego otwarcia kultowych już destylarni Rosebank (2019), Port Ellen oraz Brora (obie w 2020). Zanim to jednak nastąpi, minie jeszcze trochę czasu, dlatego warto skupić się na projektach, które mogą być równie interesujące. Czego zatem możemy spodziewać się w rozpoczętym 2018 roku?


Propozycje (alkoholi) na prezent #5


Święta już za moment, a co za tym idzie prawdopodobnie większość z Was prezenty ma już spakowane i nie może się doczekać przyjemnej atmosfery przy świątecznym stole w gronie najbliższych. Jeśli jednak chcielibyście do zakupionych podarunków dorzucić jeszcze jakąś drobnostkę, poniżej zamieszczamy kilka ciekawych gadżetów mogących ułatwić bądź urozmaicić kosztowanie ulubionych trunków. Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy może przepadać za mocnymi alkoholami, dlatego postaramy się też podpowiedzieć, który trunek mógłby okazać się ciekawym uzupełnieniem upływającego na refleksji i rodzinnych pogawędkach czasu.