The Quiet Man - nowa irlandzka whiskey już w Polsce

 - miniatura

Informujemy, iż od czerwca 2016 roku staliśmy się oficjalnym wyłącznym importerem irlandzkiej whiskey The Quiet Man do naszego kraju. Whiskey The Quiet Man produkowana jest w destylarni znajdującej się w Derry, w Północnej Irlandii. Jest to pierwsza od 150 lat gorzelnia, która uzyskała zgodę na destylację w tym mieście.

więcej...Historia The Quiet Man to opowieść niczym z hollywoodzkiego filmu o pasji, konsekwencji w działaniu oraz spełnionych marzeniach. Jego głównym bohaterem jest John Mulgrew, ojciec obecnego dyrektora zarządzającego oraz współwłaściciela firmy Niche Drinks istniejącej od 1983 roku oraz zajmującej się produkcją likierów St. Brendan Irish Cream i Irish Coffee sprzedawanych na całym świecie - Ciarana Mulgrew. John, który całe swoje życie pracował jako barman w różnych irlandzkich pubach słuchając setek opowieści swoich barowych klientów, zabierał młodego Ciarana ze sobą do pracy, by ten od młodych lat mógł pokochać klimat pubów oraz zapach whiskey. Tak też się stało. The Quiet Man to hołd złożony ojcu. Ciaran od wielu lat dążył do wypuszczenia na rynek whiskey, która będzie mogła być podziękowaniem ojcu za wprowadzenie go w tak piękny i bogaty świat, jakim jest whisk(e)y.

Obecnie w swojej ofercie producent ma dwie edycje: blended whiskey oraz 8-letnią wersję single malt whiskey. Warto zaznaczyć, że whiskey The Quiet Man, chociaż dostępna na rynku dopiero od 2015 roku, już zdążyła zdobyć wiele nagród i odznaczeń, m.in.:
- podwójny złoty medal na San Francisco World Spirits Competition w 2016 roku,
- złoty medal na The Spirits Business w 2015 roku w kategorii The Irish Whiskey Masters,
- tytuł "Dram Of The Day" podczas London Whiskey Weekender.quietmancms

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu.

Pozdrawiamy,
Świat-Whisky.pl

Autor: Przemysław Andrzejewski