Destylarnia Glen Grant

Destylarnia Glen Grant  - miniatura

Historia destylarni Glen Grant jest na tyle ciekawa, że z pewnością mogłaby się doczekać swojej adaptacji filmowej. Założona została w 1840 roku przez Johna i jego syna Jamesa Granta. Znajduje się w miasteczku Rothes (Speyside), które zamieszkuje niecałe 1500 osób, nieopodal rzeki Spey. Obaj panowie doświadczenie w produkcji whisky zdobyli już wcześniej w gorzelni Aberlour. Johnowi Grantowi udało się stworzyć ogromną posiadłość w przepięknej okolicy, gdzie zaczęli produkować whisky.

więcej...


Springbank 10 YO

Springbank 10 YO - miniatura

Springbank 10 YO to whisky single malt z destylarni o tej samej nazwie, znajdującej się na południu półwyspu Kintyre w Campbeltown (Szkocja). O samej destylarni pisaliśmy już jakiś czas temu. Warto jednak przypomnieć, że gorzelnia Springbank od początku istnienia jest firmą rodzinną (jedną z ostatnich w dzisiejszych czasach). Wszystkie procesy, tj. słodowanie, destylowanie, dojrzewanie oraz butelkowanie odbywa się u nich pod jednym dachem.

więcej...


Elijah Craig 12 YO

Elijah Craig 12 YO - miniatura

Elijah Craig 12 YO to bourbon z destylarni Heaven Hill znajdującej się w Louisville, w stanie Kentucky, oferującej najszerszą paletę tychże trunków w Stanach Zjednoczonych. Sama nazwa wiąże się z nazwiskiem księdza baptysty, którego określa się (raczej z powątpiewaniem) wynalazcą amerykańskiego bourbonu.

więcej...


Writer's Tears Pot Still Irish Whiskey

Writer's Tears Pot Still Irish Whiskey - miniatura

Writer's Tears to irlandzka whiskey typu pot still, tzn. produkowana ze słodowanego i niesłodowanego jęczmienia. Jej nazwa nawiązuje do pisarzy i poetów, którzy podobno w chwilach braku natchnienia i inspiracji mieli sięgać po "wodę życia" czyli whiskey. Mówiono również, że kiedy irlandzki pisarz płacze, wylewa z siebie łzy z whiskey :)

więcej...