Glenfiddich Snow Phoenix

Glenfiddich Snow Phoenix - miniatura

W styczniu w roku 2010 dachy kilku magazynów Glenfiddich nie wytrzymały masy niemalże metrowej warstwy zmrożonego śniegu i zawaliły się. Beczki z destylatami dojrzewającymi od 13 do 30 lat zostały wyeksponowane na prawie 20-stopniowy mróz. Podczas wstępnej oceny zniszczeń obecny mistrz destylacji, Brian Kinsman, wpadł na pomysł edycji whisky opartej na tychże destylatach. Tak powstał Glenfiddich Snow Phoenix, whisky narodzona z pokrytego śniegiem rumowiska. Destylaty, z których stworzono tę wyjątkową whisky dojrzewały w beczkach po sherry i po bourbonie. Efektem jest aksamitny trunek o aromatach pieczonych jabłek, miodu, czekolady i kawy.


Elijah Craig 12YO Bourbon

Elijah Craig 12YO Bourbon - miniatura

Elijah Craig 12YO - to bourbon z destylarni Heaven Hill znajdującej się w Louisville, w stanie Kentucky, oferującej najszerszą paletę tychże trunków w Stanach Zjednoczonych. Sama nazwa wiąże się z nazwiskiem księdza baptysty, którego określa się (raczej z powątpiewaniem) wynalazcą amerykańskiego bourbonu. Aby uhonorować jego postać, postanowiono tak właśnie nazwać jeden z gamy alkoholi produkowanych przez Heaven Hill.
Elijah Craig 12YO charakteryzuje się bogatym oraz słodkim smakiem. Najpierw wyczujemy wanilię, jabłka, daktyle czy brzoskiwnie, po to, by za chwilę ustąpiły one miejsca nutom bardziej korzennym, z wyczuwalną miętą. Finisz dopełni nam jeszcze nuta dębu. Jest to doskonały bourbon w starym stylu, zdecydowanie godny polecenia smakoszom, jak i tym, którzy swoją przygodę ze światem podobnych trunków dopiero zaczynają.


Bowmore 40YO 1970

Bowmore 40YO 1970 - miniatura

Z wielką przyjemnością i dumą "Świat-Whisky.pl" prezentuje Państwu naszą sklepową perełkę, tj. Bowmore 40 Year Old 1970 – Cask Strength Collection Rare Reserve (Signatory). Bowmore 40YO to wysokiej klasy whisky single malt, powstała 24 września 1970 roku nad zatoką Loch Indaal w Bowmore – największej osadzie na wyspie. Przez ponad 40 lat whisky dojrzewała w beczce po Sherry Oloroso, aż wreszcie 24 października 2010 roku została zabutelkowana. Wyprodukowano tylko 252 butelki, wszystkie butelkowane z mocą beczki 51,5% vol. Nasza butelka posiada nr 14.