Walentynki - nietuzinkowy alkohol na prezentJuż jutro Walentynki, a co za tym idzie pewnie wielu z Was planuje obdarować swoje „drugie połówki” czymś wyjątkowym. Chcąc ułatwić Wam sprawę wyboru ciekawego trunku przygotowaliśmy trwającą do końca tygodnia akcję promocyjną na wybrane alkohole.


Zacznijmy od whisky... W tym segmencie znajdziecie naprawdę sporo wyjątkowych alkoholi z wielu krajów. Przygotowaliśmy dla Was promocyjne ceny zarówno na whisky ze Szkocji i Irlandii, jak i krajów mniej kojarzonych z produkcją whisky, jednak zdobywających coraz szersze uznanie miłośników „złotego trunku” na całym świecie.


Dla ułatwienia, poniżej zamieszczamy nazwy whisky pochodzących z terytoriów inne niż Szkocja, Stany Zjednoczone czy Irlandia, a objętych promocją:

- Hellyers Road – to australijska single malt whisky z Tasmanii produkowana w destylarni z ponad 40-letnią historią. Firma do produkcji używa słodowanego jęczmienia importowanego ze szkockiego miasta Inverness, słynącego z destylarni Glen Ord i Tomatin. Obecnie w ofercie znajdziecie Państwo trzy różne wydania Hellyers Road: Original (dojrzewająca w beczkach po burbonie z amerykańskiego dębu białego), Pinot Noir (poddana dodatkowemu 6-miesięcznemu starzeniu w beczkach po winie ze szczepu Pinot Noir) oraz edycję Peated (coś dla fanów torfu i dymu, edycja o zawartości cząstek dymu torfowego na poziomie 35 ppm).

- Old Raven – to whisky typu single malt produkowana w austriackiej destylarni w mieście Lafnitztal. Obie dostępne edycje to whisky trzykrotnie destylowane, nie poddane filtracji na zimno ani dodatkowemu barwieniu karmelem oraz dojrzewane w beczkach zarówno po burbonie, jak i sherry, maderze oraz w beczkach pochodzących z wyspy Islay.

- Paul John – druga najpopularniejsza, zaraz po Amrut, whisky single malt z Indii produkowana w Goa w destylarni z ponad 25-letnim stażem. Jęczmień używany do produkcji Paul John pochodzi z Himalajów. Edycja, która objęta jest promocją – Paul John Edited – to jedna z trzech flagowych wersji charakteryzująca się lekką nutą dymną, jednak whisky pozostaje nadal delikatna z ciekawym słodkim akcentem. Warto dodać, że torf używany do suszenia jęczmienia importowany jest ze szkockiej wyspy Islay oraz miasta Aberdeen.


Dla fanów szkockiej również przygotowaliśmy wiele interesujących propozycji, w tym między innymi:

- limitowaną edycję delikatnej, potrójnie destylowanej whisky Auchentoshan Blood Oak starzoną dodatkowo w beczkach po czerwonym winie,

- 18-letnie wydanie whisky AnCnoc z destylarni Knockdu dojrzewającą w beczkach po burbonie oraz sherry, butelkowaną bez filtracji na zimno,

- czy choćby trudno dostępne i butelkowane w bardzo małych ilościach przez niezależnego bottlera Duthies whisky Glengoyne, Glen Grant czy Auchentoshan.

To oczywiście nie wszystkie butelki whisky, które dla Was przygotowaliśmy. Aby przejrzeć inne butelki w obniżonych cenach, zachęcamy do kliknięcia tutaj.


Nie samą whisky człowiek żyje, dlatego fani takich alkoholi, jak: likiery, giny, rumy, koniaki, armaniaki czy szampany również znajdą coś dla siebie.

Z likierów przygotowaliśmy dla Was trunki idealne zarówno do picia w formie koktajli i bez dodatków.


Szczególnie polecamy:

- mleczne likiery na bazie whisky (Causeway Coast), białego wina (Malonay’s) czy dominikańskiego rumu (Guantanamera),

- klarowne likiery na bazie amerykańskiej whiskey i miodu (Jack Daniel’s Honey), cynamonu (Jack Daniel’s Tennessee Fire) czy syropu klonowego (Jim Beam Maple),

- likiery ziołowe doskonałe zarówno jako aperitif, jak i digestiv, np. francuski Izarra dostępny w 3 wersjach czy włoski Branca Menta (miętowa wersja doskonale znanej Branca Fernet).


Miłośników delikatnych koniaków zachęcamy do zapoznania się z markami Delisle, Grand Breuil i Campagnere. Fani koniaków nieco cięższych, bardziej tytoniowych, z wyraźnymi akcentami skóry z pewnością pokochają Club Cigare, komponowany specjalnie tak, by nie przyćmiło go mocniejsze cygaro. Są to marki importowane przez nas od francuskich domów koniakowych. Ich dokładnej selekcji dokonaliśmy po zapoznaniu się z wieloma produktami małych, lokalnych producentów głównie z regionów Petite Champagne i Grande Champagne.


Jeśli jeszcze nie śledzicie nas na facebooku, to koniecznie to zróbcie żeby nie przegapić najnowszych wpisów, organizowanych przez nas wydarzeń czy akcji promocyjnych.